زندگی نامه آنتونی رابینز

آنتونی رابیز چه کسی بود؟

در این مطلب می‌خواهیم زندگی نامه آنتونی رابینز را بررسی کنیم آنتونی رابینز سلطان انگیزه، نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتابهای چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. تونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌ شود.

او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد.

آنتونی رابینز در خانواده فقیری به دنیا آمد او اوایل جوانی‌اش به کارهای زیادی روی آورد اما به موفقیت نرسید. در سن ۲۲ سالگی در یک آپارتمان چهل متری محقری زندگی می‌کرد که طبق گفته خودش به قدری این آپارتمان کثیف، کهنه و محقر بود که سوسک ها را روی تخت خود هر شب می‌دید که راه می‌روند حتی او می‌گوید از روی ناچاری مجبور بودم ظرف‌هایم را در وان حمام بشویم.

آنتونی رابینز نه تنها از فقر مالی رنج می‌برد بلکه به علت پرخوری وزنش به بیش از ۱۲۰ کیلوگرم رسیده بود و به خاطر چاقی، تنبل، بی‌حوصله و کسل شده بود.

تمایل به تغییر شروع موفقیت های آنتونی رابینز

اما آنتونی رابینز همچنان آرزوهای بزرگ و جاه طلبانه ای داشت مثلاً در عالم رویا خانه بزرگی در کنار دریا و جنگل به همراه همسری دلخواه و شایسته را تصور می‌کرد. و همچنین در عالم رویا اتومبیل شیک و گران قیمتش را هم در قصر بزرگ‌اش می‌دید. زندگی نامه آنتونی رابینز بسیار تاثیرگذار است.

آنتونی رابینز در اعماق فقر و فلاکت تصمیم بزرگی گرفت و همان تصمیم باعث شد که زندگی‌اش دگرگون شود تصمیمی که آنتونی رابینز گرفت این بود که باید به هر طریقی که شده زندگی خود را تغییر دهد و از این رنج نجات یابد.

ابتدا به مطالعه چندین کتاب در زمینه مبارزه با چاقی پرداخت ولی مطالب آنها را ضد و نقیض یافت و کتاب ها را دور ریخت.

زندگی نامه آنتونی رابینز

او چه راهی برای موفقیت پیدا کرد؟

بعد از آن دنبال راه بهتری برای کاهش وزن خود رفت و راهی که پیدا کرد این بود که افرادی که تناسب اندام داشتند را پیدا کند و آنها را الگو و سرمشق خود قرار دهد. شیوه او موثر واقع شد و با رژیم‌های غذایی عمدتاً گیاهی و کنترل ذهن خود توانست در دو ماه ۱۵ کیلوگرم وزن کم کند و با توجه به قد بلند خود (حدود دو متر) به تناسب اندام دست یابد .

شهرتی که در اوایل به دست آورد به خاطر کتابهای به سوی کامیابی او بود. آنتونی رابینز بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به افرادی که دنبال تغییر زندگی‌شان هستند کرد که شیوه عملکردشان را تغییر دهند و روابط‌شان بهبود یابد. وی بنیانگذار هیئت مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که برای کمک به افرادی که می‌خواهند تغییر کنند و به موفقیت‌های بزرگی برسد تاسیس شده است که به صورت حرفه‌ای به این افراد از طریق این بنیاد کمک شود.

رسیدن به ثروت، هدف باارزش و موفقیت های بزرگ

هم اکنون او به بسیاری از آرزوهای جاه‌طلبانه خود رسیده و دارای ثروت زیادی است و توانست با عقاید و باورهای نامحدود خود به این خواسته‌ها دست یابد و از همه مهمتر مشغول کار مورد علاقه خود است.

ما از زندگی نامه آنتونی رابینز می‌توانیم تاثیر و انرژي زیادی بگیریم و بر این باور برسیم که انسان از فقر هم می‌تواند به ثروت برسد چون جهان، جهان فراوانی و ثروت است.

یکی از اهداف بزرگ رابینز این است که با کمک به افراد و آموزش به آنها جهان را جای بهتری برای زیستن تبدیل کند او می خواهد به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت خود را خودشان رقم بزنند و روابطشان را با دیگران بهبود بخشند و به دنبال هدف های بزرگ زندگی خویش روند و از فقر مالی نجات یابند.

سالهاست که او بدون غرور و تکبر به دنبال آموزش و کمک به این افراد نیازمند است. آنتونی رابینز در سال ۱۹۹۱ بنیادی را به وجود آورد که هدف آن کمک به افراد عقب مانده ذهنی سالمندان افراد بی خانمان و زندانیان است و چه چیزی لذت‌بخش‌تر از این که قدرتی را به دست بیاوری تا که بتوانی اینطور به جامعه و انسانها خدمت کنی.

تونی از روشهای مختلفی برای تغییر زندگی دیگران و کمک به آنها استفاده می‌کند او بر این اعتقاد است که فرایند تفکر و ارزیابی چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی باشد.
نحوه تفکر و ارزیابی ما احساسات ما را شکل می‌دهد و با توجه به اینکه هر فرد هر چند عاقل و بالغ باشد بر مبنای احساسات خود عمل می‌کند نه بر مبنای تفکر خود پس نوع احساس ما در هر لحظه رفتار ما را شکل می دهد و رفتار ما عادت های ما را شکل خواهد داد و بر این مبنا سرنوشت ما رقم می‌خورد هرچند خود ما در بسیاری از مواقع متوجه تاثیر احساسات بر نوع زندگی‌مان موفقیت‌ها یا عدم موفقیت‌ها‌یمان نمی‌شویم.

پایه هدف و مدار آنتونی رابینز

او بر این اعتقاد است که جهان باید جای بهتری برای زیستن شود هدف او این است که به افراد کمک کند تا سرنوشت زندگی خود را خودشان به دست گیرند و به دنبال ثروت، اهداف بزرگ و با ارزش باشند.

موفقیت

موفقیت چیست؟

رابینز مدرس موفقیت است اما هیچ وقت واژه موفقیت را تعریف نکرده او به افراد کمک می کند تا به موفقیت آن طور که ذهن خودشان معنا می دهد دست پیدا کنند.

  رابینز در این مورد می گوید اکثر مردم از من می‌پرسند که موفقیت یعنی چه و من پاسخ مستقیمی به آنها در این رابطه نمی دهم زیرا فردی که به دنبال موفقیت می گردد به این معنی است که آن فرد در شرایط رضایت‌بخشی از زندگی نیست و دنبال راهی می‌گردد که بتواند زندگی خود را تغییر دهد و به شرایط طبیعی شرایطی که حق هر انسانی هست برسند، از جمله به رفاه، سلامتی، ثروت یا روابط عالی دست پیدا کند.

بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که افرادی که دنبال موفقیت و ثروت می‌گردند در پی یک زندگی رضایت‌بخش و رویایی هستند از آنجا که رویا و دیدگاه هر فردی نسبت به فرد دیگر با هم تفاوت دارد پس نمی‌توان تعریف واحدی از موفقیت برای آنها بگویم. روش من این است که از آن افراد سوال می‌کنم که زندگی ایده‌آل را چگونه می‌بینند و من با توجه به نگرش آنها این افراد را راهنمایی می‌کنم.

در موفقیت و پیشرفت تشنه باشید

در پیشرفت و موفقیت اشتیاق سوزان داشته باشید مانند یک فرد تشنه باشید که تحت هر شرایطی دنبال این است که آب بنوشد.
آنتونی رابینز می‌گوید من فکر می‌کنم تشنه بودن یعنی اینکه هیچ پیشرفتی شما را سیر نکند اگر نگاهی به افراد بزرگ و ثروتمند بیندازید می بینید که آنها همیشه تشنه ثروت و هدف بزرگ بودند حتی تشنه بودن از باهوش بودن هم مهم‌تر است.
شما باید تشنهٔ دانستن، تشنهٔ دانش، تشنهٔ رشد و تشنهٔ رسیدن باشید. اغلب مردم، تشنهٔ به دست آوردن پول هستند و بعد از به دست آوردن مقدار مشخصی از پول، استراحت می‌کنند.
شما برای تشنه بودن باید با انگیزهٔ پیشرفت شخصی کار کنید. در صورت کار برای پیشرفت تجارت و پول، بعد از مدتی به آنچه که بدست آورده‌اید، راضی خواهید شد و دست از تلاش خواهید کشید.

برخی از کتاب‌های آنتونی رابینز

 مختصری از زندگی نامه آنتونی رابینز را بیان کردیم. و گفتیم که او چگونه از فقر به ثروت رسید. از جمله کتابهای وی قدرت نامحدود، رهاسازی، قدرت درون، ۳۶۵ گام تا موفقیت و به سوی کامیابی از نوشته‌های رابینز هستند. از کتاب‌های دیگر تونی رابینز می‌توان به: مهارت در بازی زندگی، افکار بزرگ، گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ،‌ قدرت شگرف بودن،‌ تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی،‌ پرسش های کوآنتومی آنتونی رابینز، نامه به یک دوست و … اشاره کرد.

منبع: ویکی‌پدیا

نوشته‌های پیشین
قانون جذب در قرآن
نوشته‌ی بعدی
راه رسیدن به خواسته ها

Related Posts

No results found

خوشحال خواهیم شد دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
فهرست