راه رسیدن به خواسته ها

راه رسیدن به خواسته ها چیست؟ شکرگزاری راه رسیدن به خواسته ها

لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم إن عذابی لشدید ( ابراهیم_آیه:۷)                                                                                اگر شکرگزاری کنید بر شما خواهم افزود و اگر ناسپاسی کنید قطعا عذاب من سخت خواهد بود. 

انواع شکرگزاری و تأثیرات شگفت انگیز آن:

دوستان عزیز در ادامه مباحث قانون جذب به بحث عالی و تأثیرگذار شکرگزاری رسیدیم یکی از آیاتی که به شکل جذاب و کامل این موضوع مطرح کرده آیه ۷ سوره ابراهیم میباشد.

اساتید جذب در غرب کتابهای فراوانی در این زمینه نگاشته اند مثل معجزه شکرگزاری اثر راندابرن که تفسیر همین یک آیه از قران کریم است که با ظرافت خاصی آن را بیان کرده‌. یکی از مهم ترین تأثیرات این تکنیک عالی حس خوب و ورود نعمتهای بیشتر از همونایی که به خاطر اونا سپاسگذاری میکنیم؛ و عملکرد بعدیش جلوگیری از ورود افکار منفی به ذهن میشه که وجود این افکار باعث جذب چیزهای منفی در زندگی میشه. در قانون جذب به هر چیز توجه و تمرکز زیاد داشته باشیم راه ورود اون به زندگیمون باز میشه، امکان داره برای بعضی از افراد بنا به دلایل مختلفی این مسئله پیش بیاد و به طور غیر عمدی به ناخواسته هاشون توجه بیشتری کنند و با ناکامی‌ها و جذبهای منفی زیادی مواجه بشن و تکنیک شکر‌گزاری این کمک رو به ما میکنه که اگه با این چالشها برخورد کردیم با کمک این معجزه عالی نه تنها از ورود این افکار جلوگیری میکنیم بلکه موهبت‌های بیشتری وارد زندگی میکنیم‌.

راه رسیدن به خواسته ها

نوع اول شکرگزاری

نوع اول و متداول شکرگزاری برای داشته‌هامون به عبارت ساده‌تر ما هر چقدر جزیی‌تر و دقیق‌تر لطف و فضل الهی رو در زندگی ببینیم نتایج درخشان‌تری میگیریم.

برای این نوع شکرگزاری از ظاهر خودتون شروع کنید و به وجود اطرافیانتون و نعمتهایی دیگه هم بپردازید از چشم‌هایی بینا و گوش‌های شنوا که دارید گرفته تا قلب و روح سالمی که دارید شغل خوبی که دارید همسر فرزند پاهای سالم دستهای سالم و… این کار هر روز تا میتونید با کیفیت بالا انجام بدید تا قدرتش ببینید.
و این نکته رو فراموش نکنید در تمام تکنیک های قانون جذب حس خیلی مهم باید با احساس خوب این کار بکنید و واقعا از ته دل برای تمام داشته‌هاتون از خداوند سپاسگزاری کنید به طوری که حس و حالتون عالی بشه.

 

نوع دوم شکرگزاری

شکرگزاری برای خواسته ها؛ همه ما در زندگی اهدافی داریم که دوست داریم به آن ها برسیم اما همونطوری که قبلا اشاره کردم ما برای این که بتونیم با خواسته‌هامون هم ارتعاش بشیم باید حس داشتن رو در خودمون ایجاد کنیم.

حدیث از امام صادق علیه السلام داریم که ایشون میفرمایند: “وقتی دعا میکنید خواسته خودتون را در پشت در ببینید” یعنی همون حس داشتن با این پیش فرض ما برای این که بتونیم حس عالی داشته باشیم باید همانگونه که برای داشته هامون قدردان خداوند هستیم به همین صورت برای خواسته هامون نیز سپاسگذار باشیم تا ذهنمون باور کنه که رسیدیم و در نتیجه خواسته ما به سرعت بیشتری وارد زندگی ما بشه.

دوستان عزیز ذهن فرق بین خنده طبیعی یا مصنوعی رو نمیتونه تشخیص بده پس اگه خواسته ای دارید کاری بکنید تا ذهن باور کنه که دارید فقط کافیه باورپذیری در شما شکل بگیره، اون وقت خواهید دید که به چه سرعت و قدرتی و طرز عجیبی از راهی که حتی فکرشم هم نمیکردید وارد زندگیتون میشه؛

در ادبیات ما هم از این اعجاز عالی سخنان بسیاری گفته اند؛
شکر نعمت نعمتت افزون کند/ کفر نعمت از کفت بیرون کند.

شکرگزاری

شکرگزاری

شکرگزاری بهترین راه رسیدن به خواسته هاست بر اساس نظم جهان هستی ما انسانها به عنوان اشرف مخلوقات و جانشین خدا روی زمین هستیم و تمام اعمال و سخنان ما انرژی فوق العاده ای دارد که زندگی ما را تحت تأثیر قرار میدهد پس مواظب کلام و افکارتون درباره خود و دیگران باشید.

بارها برای همه ما پیش آمده که کارها و خواسته هایی داشتیم و به صورت معجزه آسایی حل شده و گره از مشکلاتمون باز شده بدون شک این از تأثیرات قدردانی خواسته یا ناخواسته ما بوده که در طول عمر به کار برده‌ایم از نظر علمی هم این موضوع ثابت شده هر چیزی شبیه خودش رو جذب میکنه و وقتی دوست یا از افراد خانواده به شما هدیه‌ای میدهد شما به صورت خودکار از ایشان تشکر میکنید و این کار باعث میشه تا بازهم از طرف ان شخص هدایایی در مواقع مختلف دریافت کنید.

خداوند به ما نعمتها و هدایای بیشماری داده از نفس گرفتن که از نظر ما کاری بسیار ساده و عادی هست تا دیدن و شنیدن و راه رفتن و… که آنقدر این کار ساده به نظر میرسه ما پی به پیچیدگی اون نمیبریم فقط وقتی با نقصی مواجه میشیم پی به خاصیت اون میبریم شکرگزاری هم باعث میشه موهبت‌های بیشتری، دریافت کنیم و حس و حالمون عالی بشه پس تا میتونید از این تکنیک بی‌نظیر و شگفت‌انگیز برای رسیدن به آرامش و محقق شدن آرزوهاتون استفاده کنید.

مسکینی دیدم با کفش پاره شکر می‌کرد خدا را / گفتم کفش پاره شکر کردن ندارد / گفت: یکی شکر می‌کرد دیدم که پا ندارد

موفق باشید.

در رابطه با این مطلب می‌توانید قانون جذب در قرآن را هم مطالعه کنید

داریوش نریمانی

نوشته‌های پیشین
زندگی نامه آنتونی رابینز
نوشته‌ی بعدی
فراموش کردن شکستها

Related Posts

No results found

خوشحال خواهیم شد دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
فهرست