قانون جذب در قرآن یکی از موضوع هایی هست که همیشه در موردش تحقیق می کنم. آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی در گروه پر قدرت «افکار تو زندگی تو»

آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ سوالی که برای بسیاری از شما ممکن است پیش آمده باشد و می‌خواهم به اختصار اشاره‌ای به قانون جذب در قرآن بکنم. با ما همراه باشید.

قانون جذب قوی ترین قانون کائنات

قانون جذب یکی از قوی‌ترین قوانین کائنات که انسان با استفاده از این قوانین میتونه به تمام خواسته هاش برسه. از وقتی که با این موضوع مهم آشنا شدم و تجربه کردم و متوجه شدم که انسان قادره اهداف و آرزوهای خودش رو به دست بیاره خیلی خوشحال شدم و شاکر و سپاسگزار خدا که من رو با این قانون آشنا کرد.

اما بعد از گذشت مدتی از آشنایی من با این علم، روح تشنه من باز سیراب نشده بود و انگار کمبودی در این علم هست که باید کامل شود و در ابتدا من را با این سوال مواجه کرد آیا این نظم و دقتی موجود در جهان هستی که اساتید جذب از آن سخن میگویند در قران و روایات هست یا نه؟!

چرا من که محقق و پژوهشگر قرآن هستم به این موضوع در احادیث و آیات برخورد نکردم؟ همین امر باعث شد تا من بار دیگر به طور جدی، تحقیق تازه در قران نمایم. تا بلکه از این سرگشتگی رها شوم!! بعد مدتها تحقیق و جستجو به مطالب جالبی رسیدم که دوست داشتم به صورت مقاله با شما دوستان به اشتراک بگذارم‌.

قانون جذب در آیه‌ های قرآن

البته که روایات و آیات فروانی وجود دارد که مستقیم و غیر مستقیم به این قانون عشق یعنی قانون جذب اشاره دارد و من چند نمونه از این آیات را بازگو میکنم تا زمینه تحقیق برای افرادی که دوست دارند تحقیق بیشتری نمایند شود.

از آیات ۳۰ تا ۳۷ سوره بقره داستان خلقت انسان را بیان میکند. و همانطور که میدانید خداوند در ابتدای خلقت نگفت انسان خلق میکنم که در روی زمین زندگی کند، فرمود من قصد دارم جانشین خودم را روی زمین بفرستم یعنی انسان در ابتدای خلقت جانشین خدا و به معنای دقیقتر خدای روی زمین شد و به زمین آمد.

چون خدا از روح خود بر ما دمید یعنی ما بخشی از خدا هستیم. و این موضوع در قانون جذب به این شکل مطرح میشود که اگه انسان از قدرت ذهنش به عبارت ساده تر از قدرت درونش با خبر بشود میتواند به خواسته هایش برسد.

یعنی با ذهنش میتواند کاری بکند که اهداف و آرزوهایش به صورت فیزیکی وارد زندگی اش شود از آنجایی که آیات قران بعضی مواقع همدیگر را تفسیر میکنند خداوند متعال در آیه ۸۳ سوره یاسین برای فهم راحتتر این موضوع که انسان خدای روی زمین است بیان میدارد.

این موضوع به چه معناست دراین ایه(۸۳؛ یاسین) از یکی از ویژگی های خداوند سخن به میان آورده که هرگاه خداوند قصد آفرینش داشته باشد فقط اراده میکند پس آن موجود به وجود می آید. یعنی خلق میشود.

آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ در ابتدای سخنانم عرض کردم که بر اساس آیات مطرح شده در قرآن ما خدایگان روی زمین هستیم و خواست خدا هم همین هست که ما اینگونه باشیم پس میتوانیم ارده کنیم تا چیزهایی که میخواهیم خلق شود و به ما داده شود.

ارتباط این موضوع با قانون جذب هم اینگونه میشود که در این علم اساتید جذب اعتقاد دارند با توجه به تمرین های ذهنی و تکنیک های موجود در این علم انسان میتواند با آگاهی از این قدرت درونی به خواسته هایش برسد.

در آیات ۲ و۳ سوره طلاق موضوع دیگری مطرح میشود که به طور واضح بیانگر قانون عشق میباشد در این آیات خداوند به افرادی که تقوا پیشه کنند مژده میدهد که انها را از تنگناها و بحران های زندگی خارج میسازد و از جایی به آنها روزی میدهد که گمانش راهم نمیکنند و این موضوع در قانون جذب صدق میکند که ما نباید دنبال چگونگی تحقق خواسته هایمان باشیم یعنی این که چطور قرار  است پولدار شویم را نباید در ذهن بیاوریم.

فقط در خواست کنیم بعد دریافت کنیم البته از این تکنیک کسی میتواند استفاده کند که به این آگاهی برسد که این قدرت در وجودش هست که هر خواسته ای داشته باشد میتواند به آن برسد.

قانون جذب در قرآن

مراحل اصلی قانون جذب

مراحل اصلی قانون جذب درخواست، پاسخ و دریافت است. در مورد مراحل درخواست و پاسخ فعلا سخنی به میان نمی‌آورم چون بحث طولانی می‌شود. و در مورد مرحله دریافت که مرحله گرفتن نتیجه هست، اگر انسان بتواند خواسته خودش را تصور کند یعنی خودش را در شرایطی که به خواسته اش برسد بهتر بگویم یعنی لیاقت داشتن ان آرزو را در خودش ایجاد کند بعد بتواند حس داشتنش را در خود به وجود بیاورد آن را حتما دریافت میکند.

در آیاتی که عنوان شد در مورد آیات قانون جذب، این موضوع اشاره شد که انسان خدای روی زمین (جانشین خدا) است و این قدرت در او وجود دارد که با تجسم کردن و پی بردن به خاصیت ذهن همان کاری را روی زمین میکند که خداوند در آسمان انجام میدهد یعنی خلق میکند به طور کلی تر خداوند وقتی انسان را خلق کرد به خود آفرین گفت که یک نکته ظریف در این آیه است که خیلی جالب « فتبارک الله احسن الخالقین» خداوند با بیان این آیه باز از قدرت انسان به صورت ظریفی سخن گفته در این ایه اشاره دارد که خداوند خالق خلق کرد و نه مخلوق یعنی ما در عین این که مخلوق خدا هستیم خالق نیز هستیم.

به طور مثال نجاری که با چوب کمد و میز و‌‌‌.‌‌.. میسازد یعنی دست به خلقت زده یا یک بنا وقتی با مصالحی مثل سیمان و آجر و … بنایی می‌سازد خالق ان بنا است. پس انسان یک مرتبه از رسیدن به خواسته‌هایش بالاتر میرود نه تنها به خواسته‌هایش میرسد که دست به خلقت می‌زند. 

و در قانون جذب این موضوع به شدت تأکید میشود که اول فکر کن بعد تصور و تجسم کن بعد حس،‌ و بعد زمان دریافت فرا میرسد و قانون جذب آن خواسته را وارد زندگی شما می‌کند.
امیدوارم که به پاسخ این سوال رسیده باشید که آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ در پایان این نکته ذکر کنم که آیات زیادی در قرآن وجود دارد که دلالت بر این علم دارد انشاالله در بحث های آینده به آنها خواهم پرداخت.

داریوش نریمانی